Simphojazz Ellingtonia. Симфонічний концерт

22 вересня 2023

18:00

Дніпро, Дніпропетровська філармонія ім. Л. Когана

Событие прошло!

Шановні друзі!

Цього вечора запрошуємо вас на неймовірної краси великий симфонічний концерт! Концерт відчуттів та настрою!

 

У програмі:

ЕЛЛІНГТОНІЯ. Фантазія на теми Дюка ЕЛЛІНГТОНА

Артуро МАРКЕС. Дансон n. 2

Леонард БЕРНСТАЙН. Танці з мюзіклу "Вестсайдська історія".

Джордж ГЕРШВІН. Кубинська увертюра.

 

Соліст: Тимур ПОЛЯНСЬКИЙ (фортепіано), Київ

 

Виконавці: Академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії

 

Художній керівник, головний диригент: Айдар ТОРИБАЄВ

 

 

ЕДВАРД КЕННЕДІ ЕЛЛІНГТОН.

Хоча - ні!

Це ім'я в паспорті, а насправді, весь світ знає, що він - ДЮК! ГЕРЦОГ!

Найвидатніший джазовий музикант ХХ століття!

Він заслуговує на присвяту і щирий уклін!

 

Артуро МАРКЕС. Дансон n. 2

Дансон - традиційний КУБИНСЬКИЙ парний танець.

Артуро Маркес - МЕКСИКАНСЬКИЙ композитор.

Уявіть, яка концентрація темпераменту, пристрасті і латиноамериканського колориту!

 

Джордж ГЕРШВІН. Кубинська увертюра.

Спочатку цей твір мав назву "Румба". Він - прекрасний результат відпочинку в Гавані літом 1932 року.

Наприкінці літа 1932 року відбулася прем'єра в програмі з творів Гершвіна, що проводилася Філармонією Нью-Йорку.

Концерт мав шалений успіх!

Композитор писав:" Я дійсно вірю, що це була найзахоплююча ніч, яку я коли-небудь проводив.

17.845 людей заплатили, щоб увійти, і всього близько 5000 були біля закритої брами, намагаючись пробитися всередину - безуспішно !"

 

Тимур ПОЛЯНСЬКИЙ піаніст, композитор, Заслужений діяч мистецтв України, професор Київського університету ім. Б. Грінченко, завідувач музичною частиною Київського Академічного Драматичного Театру на Подолі, лауреат джазових фестивалів і міжнародного конкурсу "Jazz Improvisation" в м. Вільнюсі, член Європейської кіноакадемії (European Film Academy. EFA), член Української кіноакадемії, лауреат театральної премії «Київська Пектораль», лауреат кінопремії «Золота Дзиґа» 2020. По його власному визнанню, саме джаз відкрив йому "нові можливості піаністичної свободи і дозволив інакше поглянути на традиційне сприйняття академічної виконавської культури".

Тимур Полянський успішно виступає як соліст, бере участь в найрізноманітніших по складу ансамблях, як наприклад з видатним вібрафоністом, солістом ансамблю "Кремерата Балтика" і володарем "Греммі" Андрієм Пушкарьовым, а також у фортепіанному дуеті з батьком, Заслуженим діячем мистецтв України В'ячеславом Полянським.

У його програмах представлена музика найрізноманітніших жанрів, стилів і напрямів від Й.-С. Баха до Д. Гершвіна, але головною темою його творчості є імпровізація, в якій він вдало поєднує вишуканість академічної школи з химерністю своєї джазової фантазії, таким чином, вирішуючи одвічну суперечку " класиків" і " джазменів".

Сьогодні ім’я цього універсального музиканта відоме далеко за межами України, його гастрольні маршрути пролягли від Західної Європи аж до Корейського півострова, де він проводив майстер-класи.

Окрім виконавської і педагогічної діяльності, він активно працює в області музики до театру, кіно і естради, співпрацюючи з відомими режисерами – Р. Віктюком, O. Лісовцом, В.Малаховим, А. Дем’яненко, Д. Томашпольським, Р. Ширманом, М. Урицьким та ін.

Також має досвід у музичному оформленні художніх виставок. Співпрацював з відомими українськими художниками О. Клименко, В. Шеришевський та ін.

Тимур Полянський автор музики до більш ніж 40 фільмів, в тому числі багатосерійним. Популярні телесеріали – «Міський романс», «Розплата за гріхи», «Тримай мене міцніше», «Поїзд милосердя», художні фільми «Моя бабуся Фанні Каплан», «Гуцулка Ксеня», телефільми «Третій зайвий», «Квартет на двох», «Король, дама, валет», «Лід в кавовій гущі», «Уроки зваблювання» – це далеко не повний перелік кіноробіт, де звучить музика Тимура Полянського. Цікаво, що в багатьох фільмах та театральних виставах він виступає як актор, і це ще одна надзвичайно цікава творча грань цієї талановитої людини. Також, у його доробку наукові статті та навчальні посібники з історії та теорії джазу: «Епоха регтайму», «Традиційний джаз», «Стилістика раннього джазу» та ін.